DEN ZEMĚ V UHERSKÉM BRODĚ

27.3.2017

Přijďte s námi oslavit Den Země do Uherského Brodu!

 

TISKOVÁ ZPRÁVA

 

DEN ZEMĚ V UHERSKÉM BRODĚ OSLAVÍ ŠKOLKY, ŠKOLY I VEŘEJNOST

 

V Uherském Brodě – 20. března 2017 – Nazýváme ji „matičkou“ Zemí a přitom se k ní tak často chováme nehezky. Snad právě proto je 22. duben na celém světě oslavován jako MEZINÁRODNÍ DEN ZEMĚ. Nabádá nás, abychom si důležitost „matičky“ Země všichni uvědomili, abychom zpytovali svědomí a zamysleli se, co děláme (či neděláme) pro životní prostředí. A abychom vymysleli, co dělat jinak a lépe, aby se nám i dalším generacím na planetě Zemi ještě dlouho dobře žilo. Den Země slaví více než miliarda lidí ve 175 státech světa, proto se tento svátek stal největším sekulárním svátkem, který slaví lidé společně na celé planetě bez ohledu na původ, víru či národnost.

 

V Uherském Brodě můžete DEN ZEMĚ oslavit ve dnech 28. a 29. dubna. První den oslav bude patřit mateřským, základním a středním školám, druhý pak veřejnosti. Pořadateli akce jsou město Uherský Brod a dceřiné společnosti holdingu REC Group – RPG Recycling, GELPO a ASSCO.

 

Na pátek 28. dubna si pořadatelé na Masarykově náměstí připravili spoustu ekologických soutěží pro malé i velké návštěvníky. Jakkoliv jsou oslavy určeny všem bez rozdílu věku, pamatováno je pochopitelně zejména na děti a mládež, neboť právě v jejich rukou a správném ekologickém myšlení je další osud celé planety. Naučit je již v raném věku, jak se k Zemi správně chovat, je proto stěžejní. Hlavním tématem DNE ZEMĚ v Uherském Brodě bude třídění odpadů. Na náměstí se budou prezentovat kolektivní systémy EKOKOM, ASEKOL a EKOLAMP, které dětem nabídnou ekologické hry, kvízy, soutěže a nejrůznější atrakce. Milovníci kytiček si na své přijdou na burze pokojových rostlin, které zde můžu věnovat, či vyměnit. Program na náměstí bude v pátek pokračovat pro veřejnost až do 16:00.

 

V čase od 8:00 do 12:00 bude vláček STEELINKA děti z náměstí svážet přímo do areálu společností RPG Recycling, GELPO a ASSCO do Vazové ulice. Na všechny zde čeká krátká exkurze. Objeví tu, jak se recyklují pneumatiky a co je výsledným produktem celého procesu – a sice pryžový granulát, textilní vlákna a ocelový kord. Zjistí, že pryžový granulát má neobyčejně široké využití. Nadchne je zejména GUMOLAND, hřiště pr menší děti nebo GUMOFITNESS pro odrostlejší návštěvníky. Paní učitelky si mezitím mohou odpočinout a vychutnat si kávu v GUMOKAVÁRNĚ.

 

Na stanovištích dceřiných společností holdingu REC Group, které se zabývají ekologickým zpracováním odpadů, si všichni můžou prověřit své ekologické znalosti prostřednictvím EKOOLYMPIÁDY. Soutěžit můžete na stanovišti společnosti KOVOSTEEL Recycling, Steelmet, RPG Recycling, Gelpo, ASSCO a A-GLASS Recycling. Za splněné úkoly čeká každého odměna. Vedle vzdělávání bude také prostor pro tvoření, jak jinak než z odpadu.

V MUZIKOHRÁTKÁCH si děti zazpívají a zahrají na bubínky. A bude se také zvesela tančit – na hlavním pódiu bude totiž probíhat dětská diskotéka. K dispozici budou koloběžky a dětská vozítka a obdivovat budete moci také zvířata z kovového odpadu, která k vám přicestují z jediné KOVOZOO v Evropě – z nedalekého Starého Města.

 

V sobotu 29. dubna se můžete těšit na DEN ZEMĚ pro veřejnost, který se uskuteční výhradně v režii společností holdingu REC Group. Spousta atrakcí bude v areálu společnosti zdarma. Na Vazové ulici v RPG Recycling se v 10:00 otevřou brány široké veřejnosti a oslavy zde budou probíhat až do 16:00. Děti si užijí vystoupení oblíbeného JIRKY HADAŠE, který si pro ně připravil indiánskou show. O zábavu se v průběhu oslav postarají folklórní soubory a závěrečnou tečkou bude koncert kapely TABÁK – KABÁT Revival. Po celý den mohou děti změřit svůj talent a znalosti v EKOOLYMPIÁDĚ, šikovné ručičky si procvičí v TVOŘIVÝCH DÍLNIČKÁCH a hudební nadání při MUZIKOHRÁTKÁCH. Milovníci adrenalinu jistě rádi otestují SEGWAY vozítka na stanovišti partnera EXTRANET. A ti nejmenší se vyřádí na skákacím hradu. K dispozici budou opět koloběžky, dětská vozítka a navíc také populární malování na obličej. Navštívit můžete GUMOLAND, GUMOFITNESS i GUMOKAVÁRNU. Na tradičním jarmarku můžete ochutnat spoustu dobrot – trdelníky, frgály, koláčky, sýry, výrobky z rakytníku, čerstvě praženou kávu či rybízové víno. A nepřijdete ani o oblíbenou cukrovou vatu, popcorn nebo balonky.

 

Jelikož se jedná o ekologickou akci, jako vstupné postačí vysloužilý elektrospotřebič – ideálně mobilní telefon, v jehož sběru se organizátoři pokusí vytvořit rekord. Pokud však doma žádný vysloužilý spotřebič nemáte, nezoufejte, vstupné na akci bude dobrovolné. Váš příspěvek nicméně poslouží pro dobrou věc – výtěžek akce totiž organizátoři věnují SOCIÁLNÍM SLUŽBÁM UHERSKÝ BROD.

 

Soňa Zigová
organizátor akce
Tel: +420 724 418 580
Email: zigova@rpgrecycling.cz

 

Monika Ondruchová
koordinátor akce
Tel: +420 775 704 372
Email: akce@recgroup.cz