Vyhledávání na webu

O společnosti

Společnost GELPO s.r.o. patří mezi významné výrobce výrobků z recyklované pryže jak v České republice, tak v zahraničí.

Historie výroby pryžových výrobků sahá do roku 1993, kdy byla založena společnost A.B.Zlín, která se zaměřovala zejména na pokládku sportovních vnitřních a venkovních povrchů. Samotná výroba byla pro firmu doplněk. Rozšíření výrobní činnosti přišlo v roce 1999, kdy byla založena nová firma AB ELPO (ELastické POdložky), a ta se zaměřovala právě na vývoj a výrobu nových výrobků. Dochází k vylepšování technologických procesů a firma zaměstnává 15 lidí a vyrábí cca 500 tun ročně.

V roce 2012 bylo založeno GELPO (Gumové ELastické POdložky), patřící pod skupinu REC Group s.r.o., které převzalo v roce 2013 výrobní činnost AB ELPO. Dochází k rozšiřování výrobní kapacity, investic do nových strojů a modernizaci starých strojů.

V roce 2015 firma dosahuje výrobní kapacity 2000 tun ročně, což je maximum pro výrobní areál v Bohuslavicích ve Zlíně, a tak dochází rok na to k přestěhování do Uherského Brodu.

V roce 2018 firma vyrobila 2 500 tun výrobků z recyklované pryže.

Firma GELPO s.r.o. sídlí v Uherském Brodě, kde společně s firmami ASSCO, s.r.o. a RPG Recycling, s.r.o tvoří divizi, která se zaměřuje na zpracování odpadů z pryže od sběru přes zpracování na drť až po výrobu hotových výrobků z EPDM a SBR pryží.

Výrobky naší společnosti:

  • Pryžové povrchy pro dětská hřiště a jiná sportoviště
  • Antivibrační desky a podložky
  • Pryžové podlahy do stájí pro koně a dobytek
  • Akustické a neodrazné obložení střelnic
  • Pryžové podložky pro stavebnictví a strojirenství
  • a další

Koloběh recyklace